1 / 0

Polacy w Akademickich Mistrzostwach USA

Podczas rozgrywanych w Fayetteville Akademickich Mistrzostw USA Dywizji I Olimpia Nowak (Kadet Rawicz) uplasowała się na 14 pozycji w pięcioboju – 3878 pkt, a Krzysztof Słupkowski (SKLA Sopot) był 15. w siedmioboju – 5398.

W Mankato Artur Kern (Unia Hrubieszów) zajął 11 lokatę na 5000m w Mistrzostwach Dywizji II osiągając 14:49.73. Wygrał Kenijczyk Daniel Kanyaruhuru – 14:12.85.

Wyniki Olimpii Nowak w poszczególnych konkurencjach (RŻ 4016):
60m pł – 8.78
wzwyż – 1.63
kula – 11.45
w dal – 5.54
800 m – 2:20.67
Reprezentantka Uniwersytetu Northern Iowa najlepiej spisała się w biegu na 800m, w którym poprawiła rekord życiowy ze stadionu. Najszybciej z 16 zawodniczek pokonała ostatnie okrążenie (33.04) awansując z 9. pozycji na piątą.
Akademicką mistrzynią w pięcioboju została Jacquelyn Johnson osiągając 4496, przed Bettie Wade – 4366 i Shevell Quinley (wszystkie USA) – 4256.

1000m - 2:52.73 – rekord życiowy
Zwycięzcą siedmioboju został niespełna 22-letni Chilijczyk Gonzalo Barroilhet, który wynikiem 5951 ustanowił rekord Ameryki Południowej („po drodze” pobił rekord kraju na 60m pł – 7.98). Wyprzedził Amerykanów Josha Hustedta – 5836 i Mike’a Morrisona – 5792.