1 / 0

79.10 Pawła Fajdka w Zagrzebiu

Paweł Fajdek (OŚ AZS Poznań) rzucając młotem 79.10 zajął drugie miejsce w mityngu cyklu World Athletics Continental Tour Gold w Zagrzebiu.

Zawody w stolicy Chorwacji tradycyjnie zamykają złoty cykl mityngów organizowanych pod egidą światowej centrali lekkoatletycznej. W tym roku na starcie memoriału poświęconego pamięci Borisa Hanžekovica stanął Paweł Fajdek. Nasz młociarz rozpoczął konkurs od próby na 76.49 i w pierwszej części zmagań plasował się na trzecim miejscu. W ostatniej serii Polak machnął młot na odległość 79.10 i wyprzedzając o 6 centymetrów mistrza globu Katzberga przesunął się na drugie miejsce. Konkurs wygrał Mychajło Kochan. Ukrainiec rzucał dziś zdecydowanie najlepiej i triumf okrasił wartościowym rekordem życiowym – 81.14. Tymczasem Ethan Katzberg zajmując w Zagrzebiu trzecie miejsce – za Kochanem i Fajdkiem – poniósł pierwszą porażkę w zawodach od przeszło roku i zeszłosezonowego mityngu Czesława Cybulskiego w Poznaniu.

W Zagrzebiu kolejny rekord życiowy w tym sezonie ustanowił Filip Rak. Tym razem poprawił tegoroczne osiągnięcie na dystansie 1000 metrów. Średniodystansowiec Politechniki Opolskiej uzyskał czas 2:17.89 i umocnił się na piątym miejscu w polskich tabelach historycznych. Bieg wygrał Marco Arop, który czasem 2:13.13 ustanowił rekord kontynentu północnoamerykańskiego.

Pełne wyniki: Zagrzeb

Maciej Jałoszyński / foto (ilustrtacyjne): Tomasz Kasjaniuk