1 / 0

Bellinzona: czwarta lokata Pii Skrzyszowskiej

Podczas rozegranego w poniedziałkowy wieczór i mającego srebrną rangę w cyklu Continental Tour mityngu Galà dei Castelli w Bellinzonie (Szwajcaria) czwarte miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki wywalczyła Pia Skrzyszowska.

Mityng w Bellinzonie był jednym z ostatnich akcentów cyklu World Athletics Continental Tour w tym sezonie jeśli chodzi o Europę. Trzeci w ostatnich dniach start w Szwajcarii – po występach we Fryburgu i Zurychu – zanotowała tutaj Pia Skrzyszowska. Nasza zawodniczka mimo błędu na pierwszym płotku zajęła w dobrze obsadzonym biegu czwarte miejsce. Na mecie uzyskała czas 12.94. Świetnie spisała się Jasmine Camacho-Quinn – portorykańska specjalistka od biegu na 100 metrów przez płotki wygrała z rezultatem 12.52.

Tourne po Szwajcarii kontynuuje też Angelika Sarna. Podczas mityngu Galà dei Castelli Polka pokonała 800 metrów w 2:02.17 i zajęła siódme miejsce. Bieg, który na pierwszym etapie prowadziła Aneta Lemiesz, wygrała Audrey Werro. Zwyciężczyni czasem 1:57.76 ustanowiła wartościowy rekord Szwajcarii.

Pełne wyniki: Bellinzona

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk