1 / 0

Pia Skrzyszowska ósma w Brukseli

Pia Skrzyszowska (AZS-AWF Warszawa) zajęła ósme miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki podczas wielkiego finału Diamentowej Ligi na stadionie w Brukseli.

Polska specjalistka od biegania przez płotki ma za sobą dobry sezon. Zimą ponownie na 0.01 sekundy zbliżyła się do rekordu Polski Zofii Bielczyk uzyskując w Glasgow czas 7.78. W tym samym mieście wywalczyła medal halowych mistrzostw świata. Latem nie tylko mogła cieszyć się z brązowego medalu europejskiego czempionatu, ale także ze znakomitego rekordu życiowego. W połowie lipca w La Chaux-de-Fonds pokonała 100 metrów przez płotki w 12.37, ocierając się o wynoszący 12.36 przeszło 40-letni rekord kraju Grażyny Rabsztyn. Po intensywnej drugiej połowie sezonu letniego Polka otrzymała jeszcze zaproszenie do startu w Brukseli, podczas finału Diamentowej Ligi. W bardzo mocno obsadzonym biegu Skrzyszowska zajęła ostatecznie ósme miejsce z czasem 13.16. Wygraną i cenne diamentowe trofeum zapewniła sobie w stolicy Belgii Jasmine Camacho-Quinn, która triumfowała z czasem 12.38.

Pełne wyniki: Bruksela

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk