1 / 0

36. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Juniorka Karolina Waszak (Barnim Goleniów) zajęła 51 miejsce w biegu na 6 km podczas 36. Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych rozgrywanych w Edynburgu. Jej kolega klubowy, Krystian Zalewski, uplasował się na 71 pozycji w rywalizacji juniorów.

Juniorka Karolina Waszak (Barnim Goleniów) zajęła 51 miejsce  w biegu na 6 km podczas 36. Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych rozgrywanych w Edynburgu. Jej kolega klubowy, Krystian Zalewski, uplasował się na 71 pozycji w rywalizacji juniorów.

W biegu juniorek zwyciężyła Etiopka Genzebe Dibaba (5m. przed rokiem), młodsza siostra słynnej Tirunesh. Najszybszą Europejką była Brytyjka Charlotte Purdue (16 m.). Drużynowo Etiopki wyprzedziły Kenijki o 4 lokaty.

Najszybszym juniorem okazał się Etiopczyk Ibrahim Jeilan, mistrz świata juniorów na 10000m '06. Najlepszy Europejczyk - Hassan Chahdi z Francji, na 23 pozycji.

Tirunesh Dibaba po raz trzeci stanęła na najwyższym podium w biegu indywidualnym. Brąz dla Kenijki Linet Masai, mistrzyni wśród juniorek '07. 7. tytuł z rzędu dla Etiopii.

Szósty tytuł na długim dystansie wywalczył Kenenisa Bekele, zostając samodzielnym liderem all-time (po 5 razy wygrywali Kenijczycy, John Ngugi i Paul Tergat). Najszybszy Europejczyk, Hiszpan Juan Carlos de la Ossa, na 24 pozycji.

Wszystkie indywidualne tytuły mistrzowskie zdobyli Etiopczcy (po raz 1. w historii).
Wszystkie medale indywidualne dla reprezentantów Afryki.
Drużynowo po brązie dla Japonek i Australijek, pozostałe medale dla Afryki.