1 / 0

Minimum olimpijskie Jelonka

Podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu w chodzie sportowym (EA Permit Meeting) rozegranego w litewskim Alytus Jakub Jelonek (AZS-AWF Kraków) zajął trzecią lokatę na dystansie 20 km w czasie 1:22:57, o 3 sekundy lepszym od minimum olimpijskiego.

Podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu w chodzie sportowym rozegranego w litewskim Alytus Jakub Jelonek (AZS-AWF Kraków) zajął trzecią lokatę na dystansie 20 km w czasie 1:22:57, o 3 sekundy lepszym od minimum olimpijskiego.

Bardzo dobrze spisał się junior Dawid Tomala (AZS-AWF Katowice), który w chodzie na 10 km uzyskał 42:27, wyprzedzając Łukasza Nowaka (88) 44:14. Czas Dawida jest o 3 sekundy lepszy od minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy.

22-letni Jakub Jelonek poprawił w br. rekord życiowy o 2 minuty 55 sekund.
Podczas Pucharu Świata w Czeboksarach uplasował sie na 41 pozycji osiągając 1:24:26 (w 2006 r. w PŚ był 83 - 1:36:27).
Wcześniej w br. startował w Dudincach, zajmując 5 lokatę (1:24:53).
W ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy zajął 8 miejsce (1:28:06).

W chodzie na 20 km na Igrzyskach w Pekinie najprawdopodobniej wystapi trzech polskich chodziarzy: Jakub Jelonek, Rafał Augustyn (AZS-AWF Kraków) - 1:22:43 '08 i Benjamin Kuciński (Piętka Katowice) - 1:21:58 (wynik z ubiegłego roku, trenerzy oczekują potwierdzenia wysokiej formy w najbliższym czasie).