1 / 0

Polacy na drugim miejscu, Polki na czwartym podczas zawodów Pucharu Europy

Klasyfikacja drużyn kobiecych nie uległa zamianie po drugim dniu – Zwyciężyły Rosjanki, przed Ukrainkami i ekipą z Wielkiej Brytanii. W rywalizacji mężczyzn zwyciężyli Brytyjczycy przed Polakami i Francuzami.

Sylwia Ejdys jako jedyna Polka wygrała swoją konkurencję podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Europy po efektownym finiszu w biegu na 1500m. W biegu na 100m przez płotki druga na mecie była Aurelia Trywiańska, przegrywając z Ukrainką Jewgienią Snihur zaledwie o 0.01 sekundy.

Marcin Lewandowski po zaciętym finiszu w biegu na 800m awansował z czwartej pozycji jaką zajmował na 100m przed metą na drugie miejsce ulegając jedynie finiszującemu jeszcze efektywniej Hiszpanowi Manuelowi Oviedo. Przemysław Czerwiński dzięki zaliczeniu 5.55 w trzeciej próbie zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce.  Zwyciężył Niemiec Danny Ecker, który tą samą wysokość zaliczył w pierwszym podejściu. Obaj bezskutecznie próbowali pokonać poprzeczkę na wysokości 5.70. Piotr Małachowski i Igor Janik oddali rzuty dające im trzecie miejsca odpowiednio w dysku (63.20) i oszczepie (75.65).