1 / 0

Rekord życiowy Nowickiego w Bochum

Bartosz Nowicki (MKL Szczecin) poprawił wynikiem 3:37.90 rekord życiowy na 1500m podczas mityngu niemieckiej federacji DLV w Bochum. Ewelina Sętowska-Dryk zwyciężyła na dystansie 800m, a Szymon Ziółkowski był drugi w rzucie młotem.

Start w Bochum był dla Eweliny Sętowskiej-Dryk (AZS-AWF Warszawa) ostatnią szansą osiągnięcia minimum na igrzyska olimpijskie w Pekinie wynoszącego 2:00.00. Bieg nie był prowadzony w szybkim tempie (400m, Tina Paulino MOZ 58.87), Polka wygrała w czasie 2:01.62, przed Słowenką Brigittą Langerholc 2:01.88 i Niemką Moniką Gradzki 2:01.97.

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) rzucił na odległość 76.12 ustępując Niemcowi Markusowi Esserowi – 78.28.

Na dystansie 1500m triumfowali Niemcy Carsten Schlangen) 3:37.05 i Stefan Eberhardt (3:37.51).
24-letni Bartosz Nowicki poprawił rekord życiowy o 98 setnych sekundy (zajmuje 8 lokatę w tabelach all-time). Jego największym dotychczas sukcesem był tytuł mistrza Europy juniorów zdobyty w 2003 r. w Tampere. Dwa lata wcześniej uplasował się na 6 pozycji podczas mistrzostw świata U-18, będąc najszybszym z Europejczyków.