1 / 0

IO – Dzień 3 – Ziółkowski siódmy, Frankiewicz ósma, awans płotkarek

Szymon Ziółkowski zajął 7 miejsce w konkursie rzutu młotem, Wioletta Frankiewicz ukończyła bieg na 3000m z przeszkodami na 8 pozycji. Płotkarki Aurelia Trywiańska i Anna Jesień awansowały do półfinałów.

Szymon Ziółkowski w finale rzutu młotem uzyskał 79.22 plasując się na siódmym miejscu, podobnie jak w MŚ w Osace '07. Do igrzysk w Pekinie jego najlepszy wynik w sezonie wynosił 79.26, którym odniósł zwycięstwo w Pucharze Europy. W eliminacjach rzucił na odległość 79.55, a w finale trzykrotnie przekroczył granicę 79 metrów.
Zwyciężył Słoweniec Primoz Kozmus 82.02, który we wszystkich 6 próbach rzucał ponad 80 metrów. Jego największym dotychczasowym sukcesem był wicemistrzostwo świata w ub. r. Pozostałe medale przypadły Białorusinom, Wadimowi Diewiatowskiemu (wicemistrz świata ’05) i Iwanowi Tichonowi (dwukrotny mistrz świata ‘05 i ’07).

Wioletta Frankiewicz z czasem 9:21.76 (najlepszym w sezonie) była ósma na 3000m z przeszkodami. Tytuł mistrzyni olimpijskiej okraszony rekordem świata, 8:58.81, zdobyła Rosjanka Gulnara Samitowa-Gałkina, wyprzedzając medalistki z MŚ w Osace, Kenijkę Eunice Jepkorir (9:07.41) i swą rodaczkę Jekatieriną Wołkową (9:07.64).

W biegu maratońskim Monika Drybulska uzyskała swój najlepszy wynik sezonu (2:32:39), który pozwolił jej zająć 24 miejsce. Dorota Gruca była 30 (2:33:32). Triumfowała po samotnym biegu Rumunka Constantina Tomescu – 2:26:44, brązowa medalistka MŚ ’05.

W biegu eliminacyjnym na 400m przez płotki Anna Jesień zajęła drugie miejsce z czasem 55.35 i awansowała do półfinału.

Aurelia Trywiańska w swoim biegu eliminacyjnym zajęła czwarte niepremiowane awansem miejsce, ale dzięki uzyskaniu wyniku 12.98 przeszła do półfinału biegu na 100m przez płotki.

Michał Bieniek nie zdołał znaleźć się w najlepszej dwunastce eliminacji skoku wzwyż. Pokonał wysokość 2.20, a w finale wystapi m.in. Jarosław Rybakow, który zaliczył 2.25.