1 / 0

Artur Noga trzeci w Zlotej Lidze w Zurychu

Podczas mityngu Złotej Ligi w Zurychu Artur Noga i Monika Pyrek zajęli trzecie lokaty, ulegając tylko mistrzom i wicemistrzom olimpijskim z Pekinu. Marek Plawgo i sztafeta męska 4x100m uplasowali się na 4 pozycjach.

W biegu na 110m pł triumfował mistrz olimpijski Dayron Robles z Kuby wyprzedzając o 0.01 Amerykanina Davida Olivera. Podopieczny trenera Andrzeja Radiuka był szybszy od Ariesa Merritta (USA, RŻ 13.09), Petra Svobody (CZE, RŻ 13.29) i Joela Browna (USA, RŻ 13.22). Polak uzyskał 13.37 utrzymując wysoką dyspozycję z Pekinu (ostatnie trzy starty: 13.36, 13.34 i 13.36).

W skoku o tyczce Rosjanka Jelena Isinbajewa zadowoliła się wynikiem 4.88, Amerykanka Jennifer Stuczynski bezskutecznie atakowała rekord kraju (4.93). Trzecia w konkursie Monika Pyrek zrewanżowała się Rosjankom, Swietłanie Fieofanowej i Julii Gołubczykowej, które wyprzedziły ją w Pekinie. Zaliczyła 4.65, podobnie jak Fieofanowa i Brazylijka Fabiana Murer.

Marek Plawgo, szósty w Pekinie, w Zurychu tym razem okazał się szybszy od Amerykanina Bershawna Jacksona (3m. na IO) i L.J. van Zyla (5m. na IO). Również i tę konkurencję wygrali mistrz i wicemistrz olimpijscy.

Sztafeta 4x100m biegnąca w składzie: Dariusz Kuć, Marcin Jędrusiński, Kamil Masztak i Łukasz Chyła uzyskała czas 39.02 ulegając Niemcom o 7 setnych sekundy. Wygrali zawodnicy Stanów Zjednoczonych, którzy pokonali Trynidad i Tobago (srebro w Pekinie) o 0.02. Polacy biegli w identycznym zestawieniu jak podczas PE w Annecy, gdzie uzyskali 38.61, ale trener Tadeusz Osik zamienił zawodników biegnących na drugiej i czwartej zmianie.