1 / 0

Marcin Lewandowski drugi w Rovereto

W ostatnim tegorocznym mityngu europejskim klasy Premium rozegranym w Rovereto Marcin Lewandowski (Ósemka Police) uplasował się na drugiej pozycji w biegu na 800 m ulegając jedynie mistrzowi Stanów Zjednoczonych, Nickowi Symmondsowi.

Na dystansie 400 m Piotr Kędzia (AZS Łódź) wygrał swoją serię.
Igor Janik (AZS-AWFiS Gdańsk) zajął czwarte miejsce w rzucie oszczepem.

4. Igor Janik  73.90

W najciekawszej konkurencji mityngu, trójskoku pań, Rosjanka Tatiana Lebiediewa zwyciężyła wynikiem 14.85 (do 10-letniego rekordu mityyngu Sarki Kasparkowej zabrakło 13 cm), przed Olgą Rypakową z Kazachstanu (14.73), a Greczynka Hrysopiyi Devetzi była dopiero piąta (14.32).

Był to ostatni mityng, podczas którego można było zdobywać punkty do klasyfikacji cyklu World Athletics Tour, którego finał odbędzie się 13-14 września w Stuttgarcie.