1 / 0

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w Słupsku – I dzień

W Słupsku w pierwszym dniu Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego (nieoficjalnych mistrzostw Polski młodzików) Damian Kamiński wygrał pchnięcie kulą wynikiem 19.67. Na dystansie 300m pł triumfował Igor Maćkowiak (syn Roberta, 11-krotnego mistrza Polski).

W biegu na 100m silny przeciwny wiatr wiejący z prędkościa 3.3m/s nie pozwolił Angelice Stępień poprawić 35-letniego nieoficjalnego rekordu Polski młodziczek Anny Ślipiko wynoszącego 12.05 (w tej kategorii wiekowej nie notuje się oficjalnych rekordów Polski).

Na dystansie 300m przez płotki Karolina Kołeczek wyprzedziła drugą na mecie zawodniczkę o dwie i pół sekundy. Do jej własnego nieoficjalnego RP, ustanowionego przed 3 tygodniami, zabrakło zaledwie 3 setne sekundy.

W skoku wzwyż dziewcząt zwycięstwo odniosła faworytka Aneta Rydz, jedyna złota medalistka w pierwszym dniu zawodów urodzona w 1994 r.

W pchnięciu kulą chłopców zaciętą walkę stoczyli: Krzysztof Brzozowski, dotychczasowy rekordzista (19.56) oraz Damian Kamiński (RŻ 19.51). Krzysztof trzykrotnie przekroczył 19m, ale wygrał Damian, który mając jedyne pchnięcie powyżej tej granicy w czwartej próbie osiągnął 19.67.

Z wyjątkiem pchnięcia kulą we wszystkich pozostałych konkurencjach złote medale zdobyli zawodnicy, którzy przed Memoriałem byli liderami tabel młodzików, chociaż w trzech konkurencjach rzutowych faworyci dopiero w ostatniej kolejce pokonali rywali: Sandra Malinowska, Piotr Antosik (rekord życiowy) i Agnieszka Dalmata (rekord życiowy).