1 / 0

6. Światowy Challenge IAU w biegu 24-godzinnym - 12 miejsce Polski

W sobotę rano w Seulu rozpoczął się 6. Światowy Challenge IAU (International Association of Ultrarunners) w biegu 24-godzinnym, będący nieoficjalnymi mistrzostwami świata, z udziałem 6 polskich ultramaratończyków. Drużyna Polski zajęła 12 lokatę.

Drużynowo w klasyfikacji mężczyzn wygrali Japończycy, przed Francuzami i Rosjanami. Polacy uplasowali się na 12 miejscu wyprzedzając 6 teamów.
Wśród pań zdecydowanie triumfowały Francuzki, przed Japonkami i Niemkami.

..............

Po 21 godzinach Ryoichi Sekiya ma już za sobą 241.946km, za nim znajdują sie Francuzi Fabien Hoblea (232.712) i Christophe Martin.
Lokaty Polaków:
40. Piotr Kuryło 190.232
52. Andrzej Urbaniak 180.998
54. Konrad Różycki 180.074
85. Tadeusz Ruta 144.984 (przerwał bieg po 17:45:46)
93. Marek Gulbierz 128.360 (przerwał bieg po 14:26:01)
99. August Jakubik 113.586 (przerwał bieg po 13:03:29)

Wśród kobiet prowadzą trzy Francuzki, Brigitte Bec przebiegła 215.166km.
Sumie Inagaki spadła na 8 miejsce (188.386).

Po 16 godzinach Ryoichi Sekiya (189.309km) powiększył przewagę do ponad 9 km nad Władymirem Byczkowem, na 3 miejsce wysunął sie Francuz Christophe Martin.
33. Piotr Kuryło 156.988km
56. Konrad Różycki  147.753km
62. Andrzej Urbaniak 144.060km
77. Tadeusz Ruta 133.902km
86. Marek Gulbierz  128.360km
94. August Jakubik  113.586km (przerwał bieg po 13:03:29)

Prowadząca Sumie Inagaki pokonała 171.764km, wyprzedzając o 1.8km Brigitte Bec.

Po 12 godzinach i 10 minutach trwania biegu prowadzi faworyt Japończyk Ryoichi Sekiya (3-krotny zwycięzca Challenge’u), który pokonał dystans 145.907km, wyprzedzając Rosjan Aleksieja Arefiejewa (143.136km) i Władymira Byczkowa (141.289km).

Na 19 pozycji wśród 106 biegących mężczyzn znajduje się najlepszy z naszych reprezentantów – Piotr Kuryło (126.514km). Marek Gulbierz, Andrzej Urbaniak i Konrad Różycki pokonali dystans 113.586km, Tadeusz Ruta – 111.739km, a August Jakubik – 108.045km.

Wśród pań prowadzą Japonka Sumie Inagaki (2-krotna triumfatorka Challenge’u) i Niemka Brigitte Bec (po 132.978km), które ustępują jedynie sześciu mężczyznom.