1 / 0

1. Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce

W Izmirze odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce. Polska ekipa zdobyła 5 złotych medali, dwa srebrne i jeden brązowy. Rafał Nowak sięgnął po trzy złote medale, a Magdalena Bachmatiuk do dwóch złotych dodała rekord świata.

Nie wszystkie informacje o zagranicznych startach polskich lekkoatletów szybko docierają do PZLA. Ale jeśli dotyczą sukcesów naszych zawodników, to nawet poniewczasie warto je przypomnieć. Wspomniane Mistrzostwa odbyły się w Turcji pod koniec września.

Polska ekipa liczyła 20 zawodników plasując się na trzeciej pozycji w klasyfikacji medalowej.

Rafał Nowak zdobył trzy złote medale i jeden srebrny.
1m. 1500m – 3:54.80
1m. 5000m – 14:42.04
1m. 3000m prz. - 9:09.89
2m. 800m – 1:55.73

Magdalena Bachmatiuk
była niepokonana w skoku w dal i trójskoku.
Już w eliminacjach uzyskała wynik 5.97, lepszy od własnego rekordu świata, ale z wiatrem +2.2. W finale powtórzyła ten rezultat w regulaminowych warunkach.
1m. w dal – 5.97 (+0.2) – rekord świata
1m. trójskok – 12.84 (+0.2)

Jacek Wierzbicki zdobył srebrny medal (niestety w eliminacjach na 200 m odniósł kontuzję)