1 / 0

Karolina Jarzyńska trzecia w San Antonio

Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice) zajęła trzecie miejsce w Rock 'n' Roll San Antonio - Marathon. Do poprawienia rekordu życiowego ustanowionego 20 kwietnia br. w Zurychu (2:33:16) zabrakło jej zaledwie 4 sekund.

Na półmetku Polka zajmowała czwartą lokatę z czasem 1:14:50, ze stratą 39 sekund do 23-letniej Rosjanki Puszkariewej, która nie wytrzymała drugiej części biegu.

Do tegorocznych sukcesów Karoliny Jarzyńskiej można zaliczyć brązowy medal mistrzostw Polski na 5000 metrów (16:05.60) zdobyty 4 lipca w Szczecinie.

5. Noah Talem (Kenia) 2:19:10

Sklasyfikowano 7526 zawodników (kobiety stanowiły aż 46.6%, w największych polskich maratonach panie reprezentują zaledwie około 7% uczestników).

Biegi Rock ‘n‘ Roll są coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Zwyciężczyni Nuta Olaru w tym sezonie zajęła 3 miejsce w maratonie Rock ‘n‘ Roll w San Diego (2:30:54) oraz ósme w półmaratonie Rock ‘n‘ Roll w Virginia Beach (1:15:17). Jej rekord życiowy wynosi 2:24:33, dał jej drugą lokatę w Chicago ’04.