1 / 0

Minimum Lewandowskiego w Gandawie

Marcin Lewandowski uzyskał minimum na 800 m na Halowe Mistrzostwa Europy w Turynie plasując się z wynikiem 1:47.97 na drugiej pozycji w mityngu KBC Indoor Vlanderen w Gandawie. W finale 60m Dariusz Kuć był drugi w czasie 6.61, najlepszym w br. w Polsce.

Również drugą lokatę zajęła Magdalena Sobieszek (AZS-AWF Warszawa) w pchnięciu kulą osiągając 17.06. Wygrała Kubanka Misleidis Gonzales 18.37.

W biegu na 800m zwyciężył finalista olimpijski na 1500m Ali Belal-Mansoor z Bahrajnu (uprzednio John Yego Kenia) 1:46.48. Zawodnik UKL Ósemki Police wyprzedził Brytyjczyka Damiena Mossa 1:48.68. Polak poprawił swój halowy rekord życiowy o 2.42 sekundy.

Dariusz Kuć poprawił rekord życiowy sprzed dwóch lat o 3 setne sekundy. Najszybszym sprinterem mityngu okazał się Brazylijczyk Jose Carlos Moreira 6.59. Za zawodnikiem AZS-AWF Kraków uplasował się Brazylijczyk Vicente de Lima i DaBryan Blanton, halowy mistrz USA ’07, obaj po 6.62. Polak z czasem 6.62 był najszybszy w eliminacjach.

Najlepszy wynik na świecie padł w biegu na 1500m – 3:33.96 Haron Keitany Kenia.