1 / 0

Halowy Puchar Świata Wojskowych – 7 medali Polaków

W Atenach podczas Halowego Pucharu Świata Wojskowych Piotr Klimczak zdobył złoty medal na 400m, Polacy wygrali również sztafetę 4x400m. Po srebro sięgnął Mariusz Kubaszewski, a po brąz - Ewelina Klocek, Sylwia Ejdys, Dominik Bochenek i Paweł Wojciechowski

W Atenach podczas rozgrywanego po raz pierwszy Halowego Pucharu Świata Wojskowych Piotr Klimczak zdobył złoty medal na 400m, Polacy wygrali również sztafetę 4x400m. Po srebro sięgnął Mariusz Kubaszewski, a po brąz - Ewelina Klocek, Sylwia Ejdys, Dominik Bochenek i Paweł Wojciechowski.

Tylko jeden dzień trwała pierwsza edycja World Military Indoor Cup. Rozegrano 12 konkurencji, w tym dwie kobiece. W klasyfikacji medalowej Polacy z dorobkiem 2 złote, srebrny i 4 brązowe ustąpili tylko Włochom, którzy 4-krotnie stawali na najwyższym podium.

Jedynym zawodnikiem w Atenach, który zdobył dwa złote medale był Piotr Klimczak, który wygrał bieg indywidualny na 400m i zwycięsko kończył sztafetę 4x400m, ruszając ze stratą ponad 20 m do Algierczyka Larbi Laroui.
Na 60m przez płotki bydgoszczan Mariusza Kubaszewskiego i Dominika Bochenka na mecie dzieliła tylko jedna setna sekundy. Obaj stanęli na podium przegrywając jedynie z Łotyszem Stanislavem Olijarsem.
Jeszcze bardziej zaciętą walkę o brązowy medal stoczyły na 60 m Ewelina Klocek i Marika Popowicz. Wrocławianka była szybsza o 0.003. Obie uzyskały po 7.39 poprawiając swe rekordy życiowe.
Paweł Wojciechowski, wicemistrz świata juniorów z Bydgoszczy, zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce ustanawiając wynikiem 5.40 rekord życiowy w hali.
Choroba nie pozwoliła na start w turyńskich Halowych Mistrzostwach Europy Sylwii Ejdys, ale nasza najlepsza milerka zdołała się na tyle wykurować, że zdobyła brązowy medal na 800 m.