1 / 0

MME – II dzień, sesja przedpołudniowa

W chodzie na 20 km pań, jedynym finale rozegranym w przedpołudniowej sesji ME U-23 w Kownie, Katarzyna Golba zajęła 11 lokatę, kończąc dystans tuż przed Lucyną Chruściel. Obie ustanowiły rekordy życiowe (odpowiednio 1:39:59 i 1:40:15).

W chodzie na 20 km pań, jedynym finale rozegranym w przedpołudniowej sesji ME U-23 w Kownie, Katarzyna Golba zajęła 11 lokatę, kończąc dystans tuż przed Lucyną Chruściel.Obie ustanowiły rekordy życiowe (odpowiednio 1:39:59 i 1:40:15).

W pozostałych konkurencjach pięciu z siedmiu naszych zawodników awansowało do strefy finałowej.

3000m z przeszkodami – eliminacje (20 start.)
W pierwszym biegu Krystian Zalewski objął prowadzenie na drugim kilometrze, kończąc bieg na drugiej pozycji z rezultatem 8:48.69. Druga seria była wolniejsza i Łukaszowi Ośliźle do trzeciego miejsca i awansu wystarczył wynik 9:00.29. Artur Olejarz uplasował się na 6 pozycji (łącznie 13.) w czasie 9:02.43 i od finału dzieliło go 0.63 sekundy.

Tyczka M – eliminacje (min. 5.40;  21 start.)
Faworyci konkurencji, Łukasz Michalski i Raphael Holzdeppe (mistrz świata juniorów z Bydgoszczy), minimalnym nakładem sił zakwalifikowali się do finału. Niemcowi wystarczył jeden skok na 5.40, a bydgoszczanin stanął na rozbiegu dwukrotnie zaliczając 5.20 i 5.40. Również bez strącenia zakończył konkurs eliminacyjny Fin Eemeli Salomäki.

Dysk M – eliminacje (min. 57.00;  24 start.)
Niespełna pół metra zabrakło Robertowi Urbankowi i Przemysławowi Czajkowskiemu do minimum kwalifikacyjnego do finału, zapewnili sobie awans rzucając odpowiednio 56.58 i 56.55. Obaj ustąpili jedynie czwórce rywali, którzy osiągnęli minimum. Mateusz Mikos, nasz wczorajszy medalista, nie jest tak dobrym dyskobolem jak kulomiotem i z wynikiem 53.30 zajął 15 lokatę.

10-bój – finał (20 start.)
Dawid Pyra, startujący po raz pierwszy po wyleczeniu kontuzji, najlepiej dotychczas spisał się w skoku wzwyż i biegu na 110 m pł zajmując 7. miejsca. Po zakończeniu 7. konkurencji, rzutu dyskiem, plasuje się na 14 pozycji w klasyfikacji wielobojowej. Zgromadził 5294 punkty i ma szanse przekroczyć 7400 pkt.

Chód 20 km K – finał (20 start.)
Obie Polki znalazły się wśród 6 zawodniczek, które poprawiły rekordy życiowe, Katarzyna Golba o ponad minutę, a Lucyna Chruściel o ponad dwie minuty. Niezagrożona jako pierwsza finiszowała Rosjanka Jelena Szulkina, mająca rekord życiowy 1:25:26, która jako jedyna ze wszystkich zawodniczek startujących w Kownie może się chlubić uzyskaniem minimum EA… dla mężczyzn (1:28:00).

W popołudniowych finałach najbardziej liczymy na 800-metrowców, Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego oraz na Jana Ciepielę, na 400m.

Po pierwszym dniu Mistrzostw trener Jacek Zamecznik uważa, że polska reprezentacja może zdobyć 9-10 medali.