1 / 0

MME – III dzień, sesja przedpołudniowa

W trzecim dniu Mistrzostw świetnie spisały się polskie sprinterki w eliminacjach biegu na 200m. Cała trójka, Marika Popowicz, Ewelina Klocek-Ptak i Weronika Wedler, poprawiła rekordy życiowe w komplecie kwalifikując się do finału.

Chód 20 km M – finał (20 start.)
Z trójki Polaków najlepszy okazał się niespełna 20-letni Dawid Tomala, który zajął 7 miejsce w czasie 1:25:26. Rafał Sikora był 12. z rezultatem 1:27:47, a Łukasz Nowak – 13. (1:28:21). Zdyskwalifikowano trzech chodziarzy. Sześciu zawodników z pierwszej „10” ustanowiło rekordy życiowe. Wygrał Hiszpan Miguel Ángel López 1:22:23.

200m K – eliminacje (22 start.)
W pierwszym biegu Weronika Wedler, która wczoraj obchodziła 20. urodziny, uzyskała 23.48/+1.2 (poprawa życiówki aż o 0.39) plasując się na drugiej pozycji. Marika Popowicz wygrała swoją serię uzyskując identyczny czas, 23.15/+1.1, jak Białorusinka Alena Kiewicz. W ostatnim biegu o jedną setną szybciej pobiegła Francuzka Johanna Danois, która wyprzedziła Ewelinę Ptak – 23.22/+0.6. Polki uzyskały 2., 4. i 6. eliminacji.

200m M – półfinał
Kamil Kryński uzyskał 10. czas półfinałów – 21.11/-0.7. Jako ostatni awansował do finał Francuz Pierre-Alexis Pessonneaux, szybszy 4 setne sekundy.

Rzut oszczepem K – eliminacje (min. 54.00;  20 start.)
Żadnej z naszych oszczepniczek nie udało się awansować do finału. Najlepszy rzut Anny Urbickiej (RŻ 55.61) na odległość 51.16 wystarczył jej jedynie do zajęcia 15 miejsca. Urszula Kuncewicz (RŻ 53.57) była 17. z wynikiem 48.32. Awans zapewniał rezultat 52.35.

Dotychczas nasi reprezentanci 7-krotnie plasowali sie w pierwszej "8": zdobyliśmy 3 brązowe medale i cztery siódme lokaty.