1 / 0

7. MME - Drugi występ Polaków w historii

Dorobek Polaków w 7. MME to 15 medali - 4 złote, 3 srebrne i 8 brązowych - 30 miejsc w „8” i 142 punkty. Zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji medalowej, 4. – w punktowej, 3. – wg liczby zdobytych medali i 3. - wg liczby miejsc w "8".

Dorobek Polaków w 7. MME to 15 medali - 4 złote, 3 srebrne i 8 brązowych - 30 miejsc w „8” oraz 142 punkty. Zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji medalowej, 4. – w punktowej, 3. – wg liczby zdobytych medali i 3. - wg liczby miejsc w wąskich finałach.

6. UKR 25

Porównajmy osiągnięcia Polaków we wszystkich 7 MME.

* - DNF/DNS
Niemal tradycyjnie zdobyliśmy 4 złote medale.
Łączny dorobek 15 krążków ustępuje tylko zdobyczy z Bydgoszczy, do której wyrównania zabrakło jedynie jednego medalu.
Również biorąc pod uwagę liczbę punktów za miejsca w pierwszej ósemce,
tylko w Bydgoszczy zgromadziliśmy więcej niż w Kownie.

Najwięcej medali aż trzy, srebrny i dwa brązowe, przywiezie Marika Popowicz
(SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

Jest to drugi przypadek w historii polskiej LA. W 1997 r. trzy medale, każdy innego koloru, zdobył Ryszard Pilarczyk, który był trzeci na 200m (20.87), pierwszy w sztafecie 4x400m (3:03.07) i drugi w sztafecie 4x100m (39.27).
Obecnie p. Ryszard, z zawodu informatyk, prowadzi statystykę PZLA (z ramienia firmy Domtel) i obsługuje fotofinisz na wielu zawodach w całej Polsce.