1 / 0

Festiwal Młodzieży w Tampere

Damian Kamiński (MKS Pułtusk) zajął ósme miejsce w finałowym konkursie dyskoboli podczas X Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tampere. Polak uzyskał wynik 53.13 m.

Zwyciężył Austriak Lukas Weisshaidinger (60.94). Seria Kamińskiego: 51.55-51.68-X-X-51.77-53.13

Zawody w Tampere rozpoczęły się w poniedziałek. Trójskoczkini Weronika Gaudyn uzyskała 12.04 m i nie zdołała awansować do finału (16. rezultat eliminacji). Z kolei Damian Kamiński znalazł się w elicie dyskoboli dzięki rzutowi na odległość 52.78 m. Kwalifikację do półfinału wywalczył sprinter Adam Pawłowski (11.13 na 100 m). Do grona najlepszych nie dostała się za to Agnieszka Bukowczyk. Poprzeczkę na wysokości 170 cm pokonała dopiero w trzeciej próbie (aby awansować trzeba było uporać się z nią za pierwszym razem).

We wtorek na starcie stanęli trzej Polacy. Oprócz dyskobola Kamińskiego, w eliminacjach biegu na dystansie 110 m ppł Rafał Wiszniewski zajął czwarte miejsce w swojej serii. Z czasem 14.10 sek zdołał awansować do finału. Ta sztuka nie udała się jego koledze – Adamowi Pawłowskiemu. Ten z kolei rywalizował w półfinale „stumetrówki”. Wbiegł na metę jako piąty w pierwszej serii (czas 11.26) i nie zakwalifikował się do decydującej fazy.