1 / 0

ME - brązowy medal Kamili Skolimowskiej

W drugim dniu 19. Mistrzostw Europy w Göteborgu Kamila Skolimowska zdobyła brązowy medal ulegając tylko dwóm rosyjskim młociarkom. Dariusz Kuć uplasował się na 6 pozycji wśród najszybszych Europejczyków.

Rekordy życiowe Daniela Dąbrowskiego i Rafała Wieruszewskiego zapewniły im start w finale 400m. Anna Jesien awansowała do finału 400m przez płotki z piątym czasem.

W biegu na 800 m Ewelina Sętowska przegrała zaledwie o jedną setną rywalizację o awans do finału; Aneta Lemiesz zajęła 6 miejsce w półfinale, z którego 5 zawodniczek pobiegnie w finale.

100m (finał) 6. Dariusz Kuć 10.21 (+1.3)

100m (płf) 4= (3p1) Dariusz Kuć 10.23 (+1.5)