1 / 0

13 medali w Barcelonie?

Dokładnie za 11 miesięcy rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Barcelonie (27 lipca - 1 sierpnia). Popatrzmy na pierwszą przymiarkę podziału medali bazując na wynikach MŚ w Berlinie.

Z ósemki polskich medalistów tylko Tomasz Majewski przegrał z zawodnikiem spoza Europy i awansuje na pierwszą pozycję.

Ponadto wśród pierwszych trzech Europejczyków w Berlinie uplasowali się (w nawiasach lokata w MŚ):

3 złote – 4 srebrne – 6 brązowych.

I czołówka klasyfikacji medalowej (zwraca uwagę aż 11 złotych medali Brytyjczyków, w Berlinie wygrali tylko Idowu i Ennis).

Wirtualny podział medali w Europie podczas MŚ w Berlinie.

NOR 1 1 3

W porównaniu z klasyfikacją medalową w Berlinie spadamy za Wielką Brytanię i Niemcy, ale chyba z takiej zdobyczy bylibyśmy zadowoleni.
Dotychczas najwięcej medali z ME przywieźliśmy z Budapesztu ’66 (15), Belgradu ’62 (13) i Sztokholmu '58 (12), a warto dodać, że panie rywalizowały wówczas tylko w 12 konkurencjach (obecnie w 23).

W finałach niektórych konkurencjach biegowych nasz kontynent w Berlinie był reprezentowany symbolicznie, a na 100m kobiet do „8” trafiły tylko zawodniczki z Ameryki (trzecia z Europejek nie przebrnęła nawet przez ćwierćfinał). Trójka najlepszych przedstawicieli  Europy najniżej został sklasyfikowana w biegu na 10000 m (15. Castillejo ESP 28:09.89; 20. Anatoli Rybakow RUS 28:42.28; 23. Rui Pedro Silva POR 28:51.40). Może i o tej konkurencji warto pamiętać przygotowując się do występu w Barcelonie.