1 / 0

ŚWIATOWY FINAŁ LA: Drugie miejsce Glanc

W drugim dniu Światowego Finału Lekkoatletycznego w Salonikach najlepszy wynik z Polaków osiągnęła Żaneta Glanc. Czwarta dyskobolka MŚ w Berlinie tym razem uplasowała się na drugiej pozycji.

Niedzielną rywalizację rozpoczęli młociarze. Wicemistrz świata, Szymon Ziółkowski nie zdołał przekroczyć granicy 77 metrów. Najlepszy rzut – 76.96 m (z ostatniej kolejki) dał mu szóstą lokatę (zwyciężył mistrz świata, Primoż Kozmus – 79.80).

W biegu na dystansie 400 m pł Anna Jesień uplasowała się na piątej pozycji. To był jej piętnasty start w sezonie w tej specjalności. Po raz szósty złamała barierę 55 sekund (tym razem 54.98). Najszybsza okazała się mistrzyni świata z Berlina Melaine Walker (53.36). Jamajka swoją wspaniałą karierę rozpoczynała w 1999 roku w... Bydgoszczy, gdzie wywalczyła srebro MŚ kadetów na 200 metrów.

Najwięcej emocji dostarczyła nam Żaneta Glanc. Dyskobolka AZS-u Poznań rzucała bardzo dobrze. Rozpoczęła od 61.48 m. W drugiej próbie posłała dysk na odległość 63.26, a w czwartej poprawiła się jeszcze o 10 centymetrów. Lepsza w Salonikach była jedynie wicemistrzyni globu z Berlina, Kubanka Yarelis Barrios (65.86).

W biegu na dystansie 3000 m siódme miejsce (z czasem 8:49.55) zajęła Lidia Chojecka. Przypomnijmy, że pierwszego dnia zawodów w Salonikach drugie miejsce zajęli kulomiot Tomasz Majewski i tyczkarka Monika Pyrek, trzecie dyskobol Piotr Małachowski, czwarte tyczkarka Anna Rogowska, a ósme Katarzyna Kowalska biegająca na 3000 m z przeszkodami.