1 / 0

GGP W SZANGHAJU: Rogowska, Pyrek i Jesień na podium

Anna Rogowska zajęła drugie, a Monika Pyrek i Anna Jesień trzecie miejse podczas mityngu Golden Grand Prix w Szanghaju. W zawodach zorganizowanych w największym chińskim mieście wystartowała siódemka Polaków.

W Szanghaju w konkursie tyczkarek, obok dwóch Polek wystartowała też Rosjanka Jelena Isinbajewa. Rekordzistka świata rozpoczęła dużo niżej niż kilka tygodni temu podczas nieudanego dla niej czempionatu globu. Skok na 4.60 był znakomity, podobnie jak na 4.75. Rogowska bez problemu zaliczyła 4.60, ale 4.70 to było tego dnia zbyt wysoko. Nasza mistrzyni świata zajęła więc drugie miejsce. Monika Pyrek w pierwszej próbie skoczyłą 4.50, lecz nie udało jej się pokonać poprzeczki na wysokości 4.60 (uplasowała się na trzeciej pozycji). Isinbajewa pokonała 4.85, skakała jeszcze 5.07, chcąc ustanowić kolejny rekord świata, ale bezskutecznie.

Anna Rogowska (fot. Adam Nurkiewicz)

W biegu na dystansie 400 m pł Anna Jesień zameldowała się na mecie jako trzecia (55.29 sek). Lepsza była mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata - Melaine Walker z Jamajki (54.68) i Rumunka Angela Morosanu (55.11). Dobrze zaprezentowął się Marcin Lewandowski (800 m), kończąc rywalizację na czwartym miejscu (1:46.12). Piąta na 1500 m była Lidia Chojecka - 4:05.81, a siódmy na 400 m Marcin Marciniszyn (47.15). Małgorzata Trybańska miała trzy nieważne próby w konkursie trójskoku.