1 / 0

„Lekkoatleta Europy ‘09” - 6. Majewski

Brytyjski trójskoczek Phillips Idowu został ogłoszony lekkoatletą Europy 2009 roku w 17. plebiscycie EA. Na 6. pozycji sklasyfikowano Tomasza Majewskiego, który został wyprzedzony przez 5 mistrzów świata z Berlina.

30-letni Phillips Idowu został mistrzem świata z wynikiem 17.73, zapewniającym mu 1. lokatę w tabelach rocznych. W 10 startach (średnia 17.321) odniósł 7 zwycięstw, 4-krotnie kończąc konkursy z wynikami conajmniej 17.50. Jego dotychczasowe sukcesy:
wicemistrz IO ’08, halowy mistrz świata ’08, halowy mistrz Europy ’07.

Sukcesy 28-letniego Tomasza Majewskiego w 2009 r.:
wicemistrz świata (21.91), halowy mistrz Europy (21.02), zwycięzca w Drużynowych Mistrzostwach Europy (20.81), 2 m. w Światowym Finale LA (21.21) rekordzista Polski (21.95), halowy rekordzista Polski (21.10), mistrz Polski na stadionie (21.17) i w hali (20.47). W 25 startach (średnia 21.073) odniósł 13 zwyciestw, 30-krotnie przekraczając 21 metrów (przed rokiem 3-krotnie, podczas IO w Pekinie), w tym 5-krotnie w berlińskim finale.