1 / 0

Czwórka Polaków nominowana do tytułu zawodników września w Europie

Trochę niespodziewanie aż czworo polskich lekkoatletów Lidia Chojecka, Żaneta Glanc, Tomasz Majewski i Adam Draczyński zostało umieszczonych na liście kandydatów do tytułu zawodnika września w głosowaniu prowadzonym przez Europejskie Stowarzyszenie LA.

Trochę niespodziewanie aż czworo polskich lekkoatletów Lidia Chojecka, Żaneta Glanc, Tomasz Majewski i Adam Draczyński zostało umieszczonych na liście kandydatów do tytułu zawodnika września w głosowaniu prowadzonym przez Europejskie Stowarzyszenie LA (European Athletics).

Lidia Chojecka była najszybszą Europejką na 3000m (8:49.55) podczas Światowego Finału LA w Salonikach.

Żaneta Glanc w Salonikach uległa tylko Kubance Yarelis Barrios rzucając na odległość 63.36 (drugi wynik w karierze).

Tomasz Majewski również uplasował się na drugiej pozycji w Salonikach, a w czterech wrześniowych startach odniósł dwa zwycięstwa i dwukrotnie był drugi (średnia wyników 21.03).

Adam Draczyński zajął drugie miejsce w Maratonie Warszawskim uzyskując czas 2:12:56, najlepszy osiągnięty przez Europejczyka od 10 maja.

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej EAA (na podstronie „Fan Zone”) w trzech kategoriach: