1 / 0

MP w biegu na 100 km

Andrzej Baran został mistrzem Polski w biegu na 100 km. W 25. Supermaratonie Kalisia, którego trasa prowadziła na terenie podkaliskiej gminy Blizanów, zwyciężyli Paweł Szymandera oraz Iwona Żukowska.

Andrzej Baran z klubu Finisz Kalisz został mistrzem Polski w biegu na 100 km. W 25. Supermaratonie Kalisia, którego trasa prowadziła na terenie podkaliskiej gminy Blizanów, zwyciężyli Paweł Szymandera (Truchcik Łubianka) oraz Iwona Żukowska (Kosynier Września).

W zawodach uczestniczyło 160 osób, w tym 15 kobiet. Najszybciej, w 7 godzin 17 minut i 24 sekundy 100 kilometrów pokonał Paweł Szymandera, ale ponieważ nie miał licencji PZLA, nie mógł być klasyfikowany w mistrzostwach kraju. Odbyły się one podczas 25. Supermaratonu Kalisia po raz pierwszy od ośmiu lat.