1 / 0

Gruca trzecia w San Antonio

Dorota Gruca (Agros Zamość) zajęła trzecie miejsce w Rock’n’Roll San Antonio Marathon osiągając metę w czasie 2:36:07 (4. w Polsce w br.). Zwyciężyła Rosjanka Tatiana Puszkariewa 2:30:30 i Kenijczyk Gilbert Koech 2:14:39.

Był to pierwszy bieg maratoński ukończony w br. przez Dorotę Grucę, która na mecie stwierdziła, że mogła osiagnąć lepszy czas, ale przez znaczną część dystansu biegła samotnie. W tej sytuacji postawiła sobie za cel – miejsce na podium, co jej się w pełni udało. Ma nadzieję pobiec szybciej w następnym maratonie.

Dorota Gruca (fot. rb)

24-letnia Puszkariewa poprawiła rekord życiowy o 4 minuty i 15 sekund, po raz drugi w br. wygrywając „muzyczny” maraton w Stanach Zjednoczonych (w kwietniu triumfowała w Nashville w Country Music Marathon).

Czołowe lokaty w biegu mężczyzn przypadły piątce Kenijczyków.

Maraton w San Antonio jest rozgrywany od 1975 r., początkowo pod nazwą Las Colonias de San Antonio Marathon. Do ubiegłego roku rekord trasy w konkurencji pań wynosił powyżej 2:40. W 2008 r. maraton zmienił nazwę, został włączony do cyklu maratonów Rock’n’Roll. Zwyciężyła wówczas Rumunka Nuta Olaru (2:28:54), przed Nowozelandką Lizą Hunter-Galvan (6-krotną triumfatorką w San Antonio, zdyskwalifikowaną obecnie na dwa lata), Karoliną Jarzyńską (2:33:19) i Tatianą Puszkariewą (2:40:01).