1 / 0

Guz i Kujawski młodzieżowymi mistrzami Polski w przełajach

W Stalowej Woli na urozmaiconej trasie i przy ładnej pogodzie rozegrano ostatnie tegoroczne mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Przełaje w kategorii młodzieżowej wygrali Katarzyna Guz (MKS Żak Biała Podlaska) i Łukasz Kujawski (SKLA Sopot).

W Stalowej Woli na urozmaiconej trasie i przy ładnej pogodzie rozegrano ostatnie tegoroczne mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Przełaje w kategorii młodzieżowej wygrali Katarzyna Guz (Międzyszkolny Klub Sportowy Żak Biała Podlaska) i Łukasz Kujawski (Sopocki Klub Lekkoatletyczny).

Katarzyna Guz stoczyła zaciętą walkę o złoty medal z Anną Wojtulewicz (KS Podlasie Białystok), brąz przypadł Izabeli Trzaskalskiej (KU AZS UMCS Lublin).

Bieg, zaliczany do klasyfikacji Grand Prix PZLA, niespodziewanie wygrała juniorka Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków).

Łukasz Kujawski minimalnie wyprzedził innego Łukasza, Oślizłę (AZS AWF Katowice), który uzyskał ten sam czas. 5 sekund za nimi na mecie zameldował się Artur Olejarz (Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny), o sekundę przed Arkadiuszem Ankielem (Wojewódzki Lekkoatletyczny Klub Sportowy Wrocław).

W biegu Grand Prix PZLA triumfował Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa) przed Arkadiuszem Gardzielewskim (Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław).

Katarzyna Guz, trenowana przez Janusza Wilczka, siegnęła po swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski. Przed rokiem na MPJ w Toruniu zdobyła dwa srebrne medale (3000m i 5000m).

Łukasz Kujawski, podopieczny Jacka Kostrzeby, jest również młodzieżowym mistrzem Polski na dystansie 5000m. Wcześniej zdobywał złote medale MPJ na 3000m, 5000m i w przełajach oraz wygrał OOM ’05 w przełajach. Na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2007 r. zajął 4 miejsce na 5000m.