1 / 0

8.57 Karoliny Kołeczek w Kielcach

Podczas Halowego Mityngu Noworocznego rozegranego w Kielcach świetnie zaprezentowała się juniorka młodsza, Karolina Kołeczek (UKS Trójka Sandomierz), która w biegu na 60m pł zwyciężyła czasem 8.57 ustanawiając rekord województwa świętokrzyskiego.

Podopieczna trenera Andrzeja Mirka osiagnęła drugi rezultat w historii polskiej lekkioatletyki w tej kategorii wiekowej, gorszy od 12-letniego rekordu Polski Joanny Doncer (Orzeł Warszawa) o 0.08 sekundy. Do Karoliny należy nieoficjalny rekord Polski młodziczek na dystansie 300m pł (43.29 ’08).

Znakomicie spisał się także Karol Petelewicz (91, UKS Trójka Sandomierz), który w biegu na dystansie 60m pł ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego juniorów rezultatem 8.34 (poprzedni rekord, 8.39, przetrwał 14 lat i należał do Artura Pedrycza z Budowlanych Kielce).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego przygotowujący się do Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Wieloboista Michał Zarychta wyraźnie poprawił rekordy życiowe w skok w dal, osiągając 6.48 oraz w biegu na 60m przez płotki, gdzie uzyskał 8.65. Zwyciężył ponadto w konkursach pchnięcia kulą oraz skoku wzwyż.
Wśród kobiet kolejny rekord życiowy w skoku o tyczce ustanowiła Beata Bogus z KKL Kielce, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3.26.