1 / 0

Anna Jesień najlepszą płotkarką Europy

Zdobywająca sobie coraz większa popularność strona internetowa All-Athletics.com ogłosiła swe kolejne rankingi za 2009 r. Za najlepszą płotkarkę Europy (łącznie na obu dystansach) uznano Annę Jesień, wśród płotkarzy Starego Kontynentu wygrał Sharman GBR.

Zdobywająca sobie coraz większą popularność strona internetowa All-Athletics.com ogłosiła swe kolejne rankingi za 2009 r. Za najlepszą płotkarkę Europy (łącznie na obu dystansach) uznano Annę Jesień, wśród płotkarzy Starego Kontynentu zwyciężył Brytyjczyk Will Sharman.

Annę Jesień od finału w mistrzostwach świata w Berlinie dzieliły tylko 3 setne. Wystąpiły w nim trzy Europejki, Natalia Antiuch (RUS), Anastazja Rabczeniuk (UKR) i Angela Morosanu (ROU), którym nie udało się jednak wyprzedzić żadnej z pozostałych płotkarek (reprezentujących Amerykę Północną i Środkową).
O wysokiej pozycji Polki w rankingu zadecydowały m.in. triumfy w Drużynowych Mistrzostwach Europy i w dwóch mityngach Złotej Ligi, w Rzymie i na Saint-Denis.

Will Sharman zajął 4 miejsce w mistrzostwach świata w Berlinie, bijąc czasem 13.30 rekord życiowy. Jest trenowany przez polskiego trenera Jerzego Maciukiewicza.
Sharman z Arturem Nogą dotychczas rywalizowali trzykrotnie (tylko w 2009 r): Brytyjczyk pokonał w bezpośredniej walce Polaka w Brukseli, przegrywając z zawodnikiem Warszawianki w Bydgoszczy i w Szczecinie (podczas MŚ nie biegali razem w żadnym z biegów).