1 / 0

HMP J i J mł: Popisy kulomiotów

Niespełna tydzień temu ustanowił halowy rekord Polski juniorów (19.65 m), a w piątek w Spale wywalczył złoty medal mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej. Jakub Szyszkowski pchnął 6-kilogramową kulę na odległość 18.96 m.

Tylko w trzeciej próbie zawodnik MKS-MOS Wrocław nie pokonał granicy 18 metrów (17.88 m). We wszystkich pozostałych pchał równo i daleko, w piątej kolejce posyłając kulę na odległość 18.96 m. Wicemistrz Polski, Paweł Regin (Gwardia Szczytno) stracił do niego dokładnie metr.

Jakub Szyszkowski.

W rywalizacji kulomiotek najlepsza – zgodnie z przewidywaniami – okazała się Paulina Guba ze Startu Otwock. Czwarta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów w Nowym Sadzie uzyskała 15.14 m, co jest jej rekordem życiowym w hali. Drugą w klasyfikacji, Magdalenę Kurpiewską z Łomży (14.22 m) wyprzedziła o prawie metr.

W skoku w dal mistrzynią Polski została Natalia Wolska (Technik Trzcinica), która w swojej najlepszej próbie zaliczyła 5.68 m. Na dużo wyższym poziomie rozegrano konkurs juniorów. Zwyciężył Łukasz Masłowski z Zawiszy Bydgoszcz. Wicemistrz Europy juniorów 2009 pofrunął na odległość 7.54 m, ustanawiając halową „życiówkę”. W gronie tyczkarzy jedynym zawodnikiem, który pokonała granicę 5 metrów (dokładnie 5.00) był Robert Sobera z MKS-MOS Wrocław. Najlepszy wśród trójskoczków był Maksyk Sypniewski, reprezentujący barwy StoraEnso Ostrołęka (15.56 m).

Halowym mistrzem Polski juniorów na 1500 m został Łukasz Modrzejewski (4:04.26), a na tym samym dystansie wśród dziewcząt zwyciężyła Paulina Mikiewicz (4:40.55).