1 / 0

Drugie miejsca Majewskiego, Janowskiej i Pyrek w Szanghaju

Z dwunastki Polaków startujących na mityngu w Szanghaju największą niespodziankę sprawił Tomasz Majewski, który w pchnięciu kulą uległ tylko liderowi tabel światowych, Amerykaninowi Christianowi Cantwellowi, uzyskując 20.66

- najlepszy wynik w br. i rekord życiowy w sezonie letnim. Majewski pokonał 4 zawodników mających rekordy życiowe ponad 21m,

W biegu na 400m bardzo dobrze finiszował Marek Plawgo plasując się na 5 miejscu z czasem 46.02 (najlepszy wynik w br.), a Piotr Kędzia był tuż za nim – 46.24. Niepokonany w br. Jeremy Wariner USA nie ukończył biegu odnosząc kontuzję.

W skoku wzwyż obaj Polacy, Aleksander Waleriańczyk i Robert Wolski, pokonali wysokość 2.20 zajmując 6 i 7 lokatę. Zwycięzcą został Jewgeni Rybakow z Rosji – 2.33 przed Torą Harrisem USA – 2.31.

W skoku o tyczce Monika Pyrek uzyskała 4.41, dzieląc drugą lokatę z rekordzistką Azji Shuying Cao, a Niemka Nastja Ryjikh skoczyła wyżej o 10 cm. Róża Kasprzak nie pokonała pierwszej wysokości (4.00).

Na 400m przez płotki Anna Jesień dobiegła do mety na 6 pozycji z wynikiem 55.75, mistrzyni Europy Jewgenia Isakowa z Rosji jako jedyna zeszła poniżej 54 s (53.98).

W biegu przeszkodowym Wioletta Janowska (9:31.30) przegrała tylko z Alesją Turawą z Białorusi (9:29.68), a 8 lokatę zajęłą Katarzyna Kowalska (9:59.99).

Niespełna 3 sekund zabrakło Lidii Chojeckiej (15:07.51) do własnego rekordu Polski na 5000m, Tirunesh Dibaba znów wygrała o jedną setną sekundy, tym razem ze swą rodaczką Gelete Burką.

W biegu na 100m przez płotki Aurelia Trywiańska uzyskała czas 13.16, który zapewnił jej 5 lokatę. Najszybszą była Michelle Perry USA – 12.60.