1 / 0

Pracowite dni biegaczy górskich

Bogaty w wydarzenia był ostatni weekend dla polskich biegaczy górskich. Irena Pakosz wystartowała w mistrzostwach świata weteranów w szwajcarskim Saillon i zdobyła złoty medal w kategorii W35. Dwa lata temu we włoskim Sauze d’Oulx była druga.

Na drugi dzień na tej samej trasie odbył się 4 bieg z cyklu Pucharu Świata. Daniel Wosik zajął w nim 12 miejsce.

Izabela Zatorska i Andrzej Długosz wystartowali w bawarskim Bergen w prestiżowym alpejskim biegu na Hochfelln. Zatorska wygrała, a Długosz zajął trzecie miejsce ustępując tylko Marco De Gasperi (trzeci w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w biegu alpejskim) i Helmutowi Schiesslowi (drugi w mistrzostwach Europy w biegu alpejskim).

W Ustrzykach Dolnych podczas 5.Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Biegach Górskich odbyły się międzynarodowe młodzieżowe mistrzostwa Polski w biegach górskich. Złote medale zdobyli Anita Wacławska, która po raz pierwszy pokonała znaną ukraińską biatlonistkę Julię Behun oraz debiutujący w biegu górskim przeszkodowiec Tomasz Ogorzały. Odnotować należy rekordową frekwencję w tej imprezie, gdyż wystartowało w niej ponad 200 osób.

Mistrzostwa Świata Weteranów, Saillon, SUI, 9,5 km + 1054 – 145 m
(pierwsza liczba oznacza długość trasy, druga – różnicę wzniesień pokonywanych do góry, trzecia – różnicę wzniesień w dół)