1 / 0

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Krakowie

Pierwszym młodzieżowym mistrzem Polski w Krakowie został młociarz Paweł Fajdek, który osiągnął odległość 73.24. W biegu na 400m Andrzej Jaros (obaj Agros Zamość), wicemistrz Europy juniorów, uzyskał 46.75.

W finale 100m Weronika Wedler, trzykrotna złota medalistka MP seniorów, natrafiła na godną siebie rywalkę - Marikę Popowicz. Obie uzyskały po 11.59.
Na tym samym dystansie u mężczyzn zdecydowanie triumfował Olaf Paruzel – 10.37, wyprzedzając Artura Zaczka o 20 setnych.
W skoku w dal Małgorzata Reszka (6.32) o centymetr pokonała Annę Jagaciak, rekordzistkę Polski w tej kategorii wiekowej.
W pchnięciu kulą zwyciężył Damian Kusiak (18.85), wyprzedzając Sylwestra Zielińskiego o 9cm.
Dochodzący do wysokiej formy po kontuzji Andrzej Jaros, wicemistrz Europy juniorów, wygrał 400m w czasie równym rekordowi życiowemu (46.75), a tylko o 5 setnych wolniejszy był Jakub Krzewina.
U pań na tym dystansie triumfowała Tina Polak (54.74), przed Igą Baumgart (55.10).
Najszybszym płotkarzem na 110m został Michał Szade (14.41), srebro dla Piotra Tarnowskiego, który poprawił rekord życiowy (14.68).
W biegu 100m pł – dwa rekordy życiowe Marzeny Kościelniak, w eliminacjach - 13.73 i w finale o 0.01 szybciej, drugie miejsce zajęła Karolina Jaroszek (14.38).
Adam Kszczot ustanowił rekord życiowy na 1500m (3:46.53) wyprzedzając o metr Adama Czerwińskiego (3:46.71) oraz Krzysztofa Żebrowskiego (3:46.79) i Szymon Krawczyk (3:47.05).
U pań na tym dystansie również cztery zawodniczki w jednej sekundzie: Danuta Urbanik (4:22.08), Katarzyna Broniatowska (4:22.48), Angelika Cichocka (4:22.89) i Monika Harasim (4:22.91).
W oszczepie kobiet zwyciężyła Agnieszka Lewandowska (51.09), o ponad 4m przed Urszulą Kuncewicz (46.77).
U panów zwyciężył Łukasz Grzeszczuk, medalista ME juniorów ’09, z wynikiem 74.49, o 22cm bliżej rzucił Marcin Plener.
W skoku w dal rekordy życiowe Konrada Podgórskiego (7.80) i Krzysztofa Tomasiaka (7.69).
Tyczkarka Joanna Michalska wyrównała rekord życiowy (4.00), pokonując o 10cm Karmen Bunikowską.
Agnieszka Maluśkiewicz wygrała pchnięcie kulą (14.95) przed Martą Kaniewską (14.67).
Najszybszą na przeszkodach była Matylda Szlęzak (10:21.56), wyprzedzając o prawie 8 sekund Mariolę Ślusarczyk (10:29.36).
U panów na tym dystansie trzy wyniki poniżej 9 minut: Krystian Zalewski (8:53.32), Artur Olejarz (8:55.58) i Łukasz Oślizło (8:56.83).
W skoku wzwyż Magdalena Ogrodnik pokonała 1.77 w drugiej próbie, a Urszula Domel – w trzeciej, drugi brązowy medal dla Martyny Bielawskiej (w skoku w dal skoczyła 6.14) za pokonanie 1.74.
Po pierwszym dniu siedmioboju Zuzanna Leszczyńska zgromadziła 3389 punktów, o 75 więcej niż podczas ustanawiania rekordu życiowego (5279, Warszawa ’10).