1 / 0

9 lokata Polaków w Chibie

Zgodnie z oczekiwaniami w sztafecie maratońskiej w Chibie lepiej spisała się nasza drużyna męska, która zajęła 9 lokatę. Panie uplasowały się na 14 pozycji. W obu kategoriach najlepsze były zespoły Kenii.

Męska drużyna Kenii zwyciężyła z przewagą 2 minut i 3 sekund nad Japonią uzyskując wynik o 52 sekundy gorszy od oficjalnego własnego rekordu świata. Kolejność pierwszej trójki: Kenia, Japonia i USA - identyczna jak przed rokiem.
Polacy zajęli 9 lokatę – w 9 poprzednich startach tylko raz ukończyliśmy bieg na lepszej pozycji (7 miejsce w 1999 r.). Za nami do mety przybiegły m.in. zespoły Belgii, Austrii i Chin.

Biegaczki z Kenii pokonały startujące w bardzo silnym składzie Rosjanki o 1 minutę i 16 sekund. Bardzo zbliżone wyniki uzyskały obydwa te zespoły przed rokiem: czas Kenii był lepszy o 2 sekundy, a Rosjanek - o 3 sekundy Pod nieobecność Etiopek (2 miejsce przed rokiem) Japonki awansowały o jedną pozycję. Polki powróciły do Chiby po rocznej nieobecności.