1 / 0

Maraton w Berlinie: 10. Agnieszka Gortel

Triumfatorzy tegorocznego maratonu w Rotterdamie Kenijczyk Patrick Makau i Etiopka Aberu Kebede zwyciężyli w 37. maratonie w Berlinie. Na 10. miejscu uplasowała się Agnieszka Gortel z najlepszym w br. czasem w Polsce - 2:34:47.

Triumfatorzy tegorocznego maratonu w Rotterdamie Kenijczyk Patrick Makau i Etiopka Aberu Kebede zwyciężyli w 37. maratonie w Berlinie. Na 10. miejscu uplasowała się Agnieszka Gortel z najlepszym w br. czasem w Polsce - 2:34:47,
lepszym o 2:21 od jej dotychczasowego rekordu życiowego.

Bieg rozegrano w deszczu w temperaturze 11 st.

79. Krzysztof Sarapuk 2:34:11

Trzy wyniki poniżej 2:05:30 pozwoliły maratonowi w Berlinie wyjść na 1. miejsce w klasyfikacji średniej 10 najlepszych czasów w historii:
2:07:19 Rotterdam
2:07:24 Chicago (będzie rozegrany 10.10.2010)

Rekord świata na 10 km
W Utrechcie Kenijczyk Leonard Patrick Komon, 4. w MŚ w biegach przełajowych w Bydgoszczy, jako pierwszy zawodnik w historii przebiegł 10 km w biegu ulicznym poniżej 27 minut. Jego czas 26:44 jest lepszy o 17 sekund od dotychczasowego oficjalnego rekordu świata jego rodaka Micaha Kogo, ustanowionego również w Holandii (27:01, Brunssum, 29.03.2009).