1 / 0

Potrójny triumf chodziarzy w Austrii - pełne wyniki

Nasi chodziarze zajęli trzy pierwsze miejsca, ustanawiając rekordy życiowe, w chodzie na dystansie 50 km w międzynarodowych mistrzostwach Austrii rozegranych w sobotę w Hollenburgu. Zwyciężył Maciej Rosiewicz (UKS 12 Kalisz) w czasie 3:55:48.

33-letni Maciej Rosiewicz przed rokiem uplasował się na trzeciej pozycji w Hollenburgu (wówczas rozegrano tu mistrzostwa Polski) uzyskując 4:00:23. W chodzie na 50km debiutował w 2003 r., w Hollenburgu po raz 12. w karierze ukończył ten dystans, poprawiając rekord życiowy o 4 minuty i 35 sekund. W mistrzostwach Polski na 50km zdobył 3 srebrne medale i jeden brązowy.
20-letni Adrian Błocki i 22-letni Michał Stasiewicz debiutowali w chodzie na 50km.

Tym samym liczba polskich chodziarzy, którzy dystans 50 km pokonali poniżej 4 godzin wzrosła do 31.

Wynik Macieja Rosiewicza jest lepszy od minimum „A” IAAF (3:58:00) na mistrzostwa świata w Daegu, ale mistrzostwa Austrii nie znalazły się na liście zawodów, na których można uzyskiwać kwalifikację.