1 / 0

Chód na 50 km w Iwano-Frankowsku

W Iwano-Frankowsku chód sportowy na dystansie 50 km wygrał zawodnik gospodarzy Serhij Budza (3:54:20). Z dwójki Polaków szybszy był Rafał Fedaczyński (3:55:06), który wyprzedził Rafała Sikorę o 50 sekund (3:55:56).

Powyższe wyniki są nieoficjalne.

Ukrainiec Serhij Budza po raz trzeci triumfował w zawodach w Iwano-Frankowsku (do 1962 r. używającym nazwy Stanisławów, powyżej herb miasta), przed rokiem w czasie 3:53:33 (aktualny rekord życiowy) oraz w 2007 r. (4:02:02).

Dla niespełna 30-letniego Rafała Fedaczyńskiego jest to pierwsze ukończenie dystansu 50 km od igrzysk olimpijskich w Pekinie, w których zajął 8. miejsce w czasie 3:46:51.
23-letni Rafał Sikora w br. zajął 17. miejsce w chodzie na 50 km podczas majowego Pucharu Świata w Chihuahua.

Obaj Polacy 2 października br. bez sukcesu wystartowali w międzynarodowych mistrzostwach Austrii w Hollenburgu (Rafał Fedaczyński został zdyskwalifikowany, a Rafał Sikora, ubiegłoroczny triumfator imprezy, nie ukończył dystansu).

Tym samym wsród 48 chodziarzy, którzy w 2010 r. pokonali 50 km w czasie poniżej 4 godzin, mamy aż 9 Polaków. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmują Chińczycy, z 8 zawodnikami.