1 / 0

Szost mistrzem świata wojskowych w jubileuszowym maratonie w Atenach

W Atenach w biegu maratońskim rozegranym w 2500 rocznicę biegu posłańca Filippidesa z Maratonu zwyciężył Kenijczyk Raymond Bett. Henryk Szost został mistrzem świata wojskowych, Polacy triumfowali drużynowo. Srebro zdobyli A.Gardzielewski i M.Drybulska.

W Atenach w biegu maratońskim rozegranym w 2500 rocznicę biegu posłańca Filippidesa z Maratonu zwyciężył Kenijczyk Raymond Bett. Henryk Szost został mistrzem świata wojskowych,  Polacy triumfowali drużynowo. Srebro zdobyli Arkadiusz Gardzielewski i Monika Drybulska.

Bieg pań wygrała Litwinka Rasa Drazdauskaitė (2:31:06), wielokrotnie startująca w Polsce (5. w br. w półmaratonie w Warszawie, rekordy życiowe: 800m - 2:02.24 Gdańsk ’03, 1500m – 4:07.78 Poznań ‘03), drugie miejsce zajęła Monika Drybulska, dla której był to pierwszy bieg maratoński od igrzysk olimpijskich w Pekinie.

W ramach biegu w Atenach pod auspicjami CISM (Conseil International do Sport Militaire) rozgrywane są 43. mistrzostwa świata wojskowych w maratonie. Dotychczas w MŚ wojskowych największy sukces Polacy odnieśli w 2008 r. we włoskim Carpi, złote medale zdobył zespół męski oraz Adam Draczyński. Przed rokiem w Belgradzie nasz team uległ tylko Kataryjczykom, a indywidualnie Michał Kaczmarek był trzeci.

11. Monika Drybulska 2:48:30

Trasa biegu w Atenach jest bardzo trudna, w jej środkowej części (pomiędzy 18.292 km a 31.025 km) należy pokonać wzniesienie o różnicy poziomów 192.2 m.