1 / 0

Jarzyńska 10. na wydmach Dunkierki

W 21. biegu Cross de l´Acier rozegranym na wydmach w Leffrinckoucke w okolicy Dunkierki Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice) zajęła 10. lokatę na dystansie 6.55 km.

Zawody rozegrano w bardzo silnej obsadzie. Bieg pań wygrała mistrzyni świata (10 000m) Kenijka Linet Masai, wyprzedzając wicemistrzynię świata juniorek (3000m) Etiopkę Emebet Anteneh i mistrzynię świata w kategorii U-18 (3000m) Kenijkę Purity Rionoripo. Najlepsza z Europejek Francuzka Christine Bardelle uplasowała się na 6. pozycji.
W biegu mężczyzn zwyciężył przełajowy mistrz świata z Bydgoszczy Kenijczyk Joseph Ebuya przed zwycięzcą Diamentowej Ligi (5000 m) Etiopczykiem Imane Mergą i Kenijczykiem Mike’iem Kigenem. Merga triumfował w
Cross de l´Acier w ostatnich trzech latach.