1 / 0

Niewiedział i Kłeczek zwycięzcami Grand Prix PZLA w przełajach

Barbara Niewiedział (LUKS MGOKSiR Korfantów) i Radosław Kłeczek (LLKS Osowa Sień), po raz drugi, zwyciężyli w klasyfikacji generalnej 8. edycji Grand Prix PZLA w przełajach.

W poprzednich biegach wywalczyli taką przewagę nad rywalami, że dalsze lokaty liderów w imprezie finałowej nie miały wpływu na ostateczną klasyfikację.

Dla Barbary Niewiedział tegoroczny sezon jest bardzo udany. Przed rokiem nie startowała na bieżni. W tym sezonie zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegach górskich, do którego w Poznaniu dodała kolejny sukces. Podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy zajęła 5 miejsce w biegu na 1500 m, poprawiając czasem 4:21.06 rekord życiowy.

Radosław Kłeczek przed zwycięstwem w Grand Prix aż trzykrotnie stawał w tym roku na najwyższym podium mistrzostw Polski (w kategorii młodzieżowej), w biegach na 10000 m, 5000 m i 3000 m z przeszkodami. W Poznaniu jednak ustąpił aż 6 rywalom, przegrywając awans do reprezentacji na mistrzostwa Europy o jedną sekundę.
Przed rokiem Kłeczek triumfował w Grand Prix z przewagą tylko 13 punktów.