1 / 0

Lewandowski najlepszym sportowcem Bydgoszczy

Marcin Lewandowski został najlepszym sportowcem Bydgoszczy roku 2010. Za nim, w dziesiątce "Gazety Wyborczej", znaleźli się: ciężarowiec Marcin Dołęga i kajakarz Piotr Siemionowski.

Latem Marcin Lewandowski (trenowany przez swojego brata, Tomasza Lewandowskiego) został zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz (przeszedł do tego klubu z Ósemki Police). Wtedy też osiągnął swój największy sukces w karierze – zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w biegu na 800 m. Lewandowski zdecydował się na zostanie zawodowym żołnierzem i jest jednym z kilkunastu znakomitych sportowców reprezentujących różne dyscypliny, którzy zdobywają medale dla Bydgoszczy, Zawiszy i armii.
Czwarte miejsce w Plebiscycie bydgoskiego oddziału Gazety Wyborczej zajęła Marika Popowicz (brązowa medalistka ME i rekordzistka Polski w sztafecie 4x100 m, podopieczna Jacka Lewandowskiego).