1 / 0

Rywalizacja w drugim dniu HMPJiJM

W drugim dniu mistrzostw dokończono konkurencje wielobojowe i rozdano medale w chodzie sportowym w obu kategoriach wiekowych. W pozostałych konkurencjach rywalizowali juniorzy.

W drugim dniu zmagań siedmioboistów (18-19) nie było niespodzianek. Dennis Bauwens odzyskał prowadzenie po biegu przez płotki, ale skok o tyczce przyniósł 110-punktowy zysk Mateuszowi Chmielińskiemu, który na 1000m był również lepszy o 113 pkt. W końcowej klasyfikacji Mateusz zgromadził 5131 pkt, a Dennis, aktualny mistrz Polski w 10-boju, o 175 pkt mniej. Brąz „wybiegał” sobie Michał Krawczyk, który wyprzedził rywali na 1000m aż o ponad 15 sekund.

W pięcioboju liderki w obu kategoriach po pierwszym dniu zgodnie wygrały skok w dal i słabo pobiegły na 800m. Ostatecznie Karolina Czajkowska (3421 pkt) wygrała z przewagą 111 pkt nad Marleną Dolot, a Marika Marlicka (3391 pkt), mimo straty w biegu 125 pkt do Klaudii Muchlady, wygrała z nią o 202 pkt.

Najszybszym juniorem w 60-metrówce został Remigiusz Olszewski (6.86), dla którego jest to pierwsze złoto po 5 srebrach i brązach z HMPJM, OOM, HMPJ i MPJ. Kamil Supiński, sięgnął po pierwszy medal w karierze, był wolniejszy zaledwie o 1/100. W zaciętej walce o brąz Błażej Helbik (3. przed rokiem w młodszej kategorii) pokonał Szymona Jaworskiego, obaj uzyskali po 6.92.

W chodzie sportowym na wyróżnienie zasługuje 16-letni Łukasz Kostka, którego czas na 5000m (22:26.70) był o ponad 14 sekund lepszy od rezultatu najszybszego juniora, Jakuba Herby.

W skoku o tyczce Rafał Torkowski złoto zawdzięcza pokonaniu wysokości 5.00 w drugiej próbie, Piotr Lisek dokonał tego w trzeciej, poprawiając w tym konkursie życiówkę aż o 30cm. Dla Rafała jest to pierwszy tytuł mistrza Polski w hali po trzech wicemistrzowskich.

Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Jaszczuk w skoku w dal, czwarty w MŚ U-18 ’09. Rozpoczął od 6.89, a następnie poprawiając się niemal w każdej następnej próbie (w 3. i 4. po 7.27) uzyskał 7.40. Drugi był Patryk Bachar (7.20), dobrze łączący skok w dal z płotkami. Mierzący 1.97 Tomek jako drugą konkurencję woli 200m, w której przed rokiem w HMPJ był drugi.

W trójskoku dwa pierwsze miejsca dla podopiecznych Kazimierza Koszewskiego, Łukasza Wróbla (14.86) i Damiana Otto (14.74).

W biegu na 1500m Karolina Baczyńska (92) tuż przed metą wyprzedziła Angelikę Stefańską (93), niemal pewną już zwyciężczynię (czasy 4:44.87-4:45.22).

Bieg na 60m w bardzo dobrym stylu wygrała Angelika Stępień, wyrównując czasem 7.57 rekord życiowy. Katarzyna Sokólska była wolniejsza o 0.08. Obie pierwszy rok są juniorkami. Angelika nie powtórzy sukcesu na 200m, w eliminacjach została zdyskwalifikowana za falstart.

W pchnięciu kulą Anna Wloka, medalistka igrzysk olimpijskich z Singapuru, uzyskała 15.23, a przed rokiem zdobyła tytuł w młodszej kategorii wynikiem 13.07, który był wówczas jej rekordem życiowym.

W podobny sposób konkurs skoku w dal zdominowała Aneta Romińska. Już w pierwszym skoku osiągnęła 6.03, mając jeszcze trzy próby lepsze od dotychczasowej życiówki (5.82). Karolinie Markiewicz do srebra wystarczył rezultat 5.55.

W sobotę bardzo interesująco zapowiada się finał 200m juniorów. W eliminacjach utytułowany Tomasz Kluczyński, finalista MŚ U-18 z Bressanone, uzyskał bardzo dobry czas 21.82, ale Karol Zalewski był szybszy o 9 setnych. Przed rokiem złoto w kategorii 16-17 zdobył Tomek (22.24) przed Karolem (22.45).