1 / 0

Gruca ósma w Singapurze

Dorota Gruca zakończyła sezon zajmując 8 miejsce w 22. maratonie w Singapurze w czasie 2:50:06.

Zwyciężyła Kenijka Salina Kosgei bijąc rekord trasy wynikiem 2:31:55 i wyprzedzając o 2:40 dotychczasową rekordzistkę Rosjankę Irinę Timofiejewą.

Bieg rozegrano w trudnych warunkach, w temperaturze 25°C i przy prawie 100% wilgotności, mimo że start nastąpił bardzo wcześnie, o 6 rano.

Był to drugi maraton ukończony w 2006 r. przez Grucę (dwa dni przed urodzinami). W styczniu zajęła 6 lokatę w Osace uzyskując 2:29:17 – najlepszy wynik w Polsce w br.

Salina Kosgei przed dwoma miesiącami uplasowała się na drugiej pozycji w maratonie w Berlinie (tuż przed Moniką Drybulską) w czasie rekordu życiowego – 2:23:22.