1 / 0

Pliś i Lewandowski z minimami na Paryż

Renata Pliś zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 m w halowym mityngu Sparkassen Cup w Stuttgarcie. Na tej samej pozycji rywalizację na 800 m ukończył Marcin Lewandowski.

Podopieczna Zbigniewa Króla sprawiła sobie prezent na 26. urodziny. Niedawno wróciła ze zgrupowania w RPA, a w Stuttgarcie uzyskała czas lepszy od minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Paryżu (4-6 marca) – 8:59.41. To prawie jej rekord życiowy i pierwszy oficjalny czas mierzony elektronicznie na tym dystansie pod dachem. Rok temu, startując w Birmingham na 2 mile, po drodze miała 8:59.3 na 3000 m z pomiaru ręcznego.

Renata Pliś (fot. rb)

W Stuttgarcie zwyciężyła Kenijka Mercy Njoroge z najlepszym w tym roku rezultatem na świecie – 8:50.32.
Mityng Sparkassen Cup był pierwszą w tym roku okazją do startu dla Marcina Lewandowskiego. Mistrz Europy z Barcelony zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m Zwyciężył dwukrotny halowy mistrz świata Sudańczyk Abubaker Kaki, uzyskując najlepszy w tym roku wynik świecie – 1:45.02. Lewandowski wbiegł na metę z czasem 1:46.17. To rezultat o ponad 2 sekundy lepszy od wymaganego przez PZLA minimum na HME w Paryżu.
W rywalizacji kobiet na 1500 m Lidia Chojecka zajęła czwartą lokatę (4:15.15). Na dystansie 200 metrów zaprezentował się z kolei Marcin Jędrusiński (był piąty z czasem 21.51).