1 / 0

Dobry start w przełaju w Luksemburgu

Wysokie lokaty zajęli polscy zawodnicy w Diekirch (Luksemburg) w biegu przełajowym mającym rangę IAAF Cross Country Permit Meeting.

W biegu pań rozegranym na dystansie 5.35 km na 7. pozycji uplasowała się Aleksandra Jawor (20:08) tuż przed Agnieszką Ciołek (20:14). Zwyciężyła dwukrotna mistrzyni świata (1500m) Maryam Yusuf Jamal z Bahrajnu (19:04) wyprzedzając o 6 sekund mistrzynię Niemiec (10 km) Simret Restle.

Agnieszka Ciołek (fot. rb)

Najszybsi w biegu mężczyzn rywalizujących na 10 km byli Marokańczycy, którzy zajęli trzy pierwsze lokaty: Elabbassi El Hassan (31:28), Abdellah Tagharrafet (31:29) i Najim El Qady (31:30). Z czwórki Polaków najwyżej, na siódmej pozycji, został sklasyfikowany Kamil Poczwardowski (33:21), 11. był Jarosław Cichocki (34:34), 12. Tadeusz Zblewski (34:34) i 14. Bartosz Mazerski (34:42).

W biegu młodzieżowców triumfował Dawid Klaybor z Wdy Świecie (26:07), który o 23 s wyprzedził Niemca Dominika Fabianowskiego i o 29 s Białorusina Michniuka.

W kategorii juniorów Andrzej Rogiewicz (Zantyr Sztum), wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ’10, uległ tylko (o 11 s) Belgowi van Winkelowi (21:17).

Agnieszka Hrycajewska (Zawisza Bydgoszcz) była druga wśród juniorek młodszych, wygrała Belgijka Van de Velde.

Strona zawodów:   DIEKIRCH