1 / 0

Jarzyńska zwycięża w Korschenbroicher

Karolina Jarzyńska odniosła zwycięstwo w 23. biegu ulicznym rozegranym na dystansie 5 km w niemieckim Korschenbroich.

Zawodniczka Klubu Sportowego Piętka Katowice uzyskała czas 15:58 wyprzedzając o 1.2 sekundy Rosjankę Nadieżdę Trylinską. Dalsze lokaty zajęły: Ukrainka Alena Serdiuk (16:17) i Kenijka Caroline Chepkwony (16:19), niegdyś medalistka mistrzostw Afryki na 800m.
Do Chepkwony należy rekord trasy, 15.50, ustanowiony w 2010 r.
Rosjanka i Kenijka przed tygodniem startowały w półmaratonie w Poznaniu zajmując odpowiednio drugą i trzecią lokatę.

W biegu mężczyzn na 10 km rywalizacja była mniej zacięta. Kenijczyk Daniel Chebii, powtórzył ubiegłoroczny sukces, poprawiając wynikiem 28:18 rekord trasy. O 15 s wyprzedził Norwega Buta Urige i o 1:07 - swego rodaka Morrisa Mosimę.

Na starcie biegu stanęła rekordowa liczba 3700 uczestników.

--------

W Bonn w  “Deutsche Post Marathon“ na trzeciej pozycji uplasowała sie Krystyna Kuta kończąc bieg z rezultatem 2:49:05.
Wygrała Niemka Silvia Krull 2:47:13, 3-krotna zwyciężczyni maratonu w Essen, przed Kenijką Lilian Koech 2:47:50, która przed dwoma tygodniami po raz drugi wygrała maraton w Bratysławie.
Wśród mężczyzn triumfował Etiopczyk Fikru Ajema (2:18:01).
Krystyna Chmarzyńska-Kuta jest dwukrotną mistrzynią Polski w biegu maratońskim, drugi tytuł zdobyła w… 16 lat po pierwszym (2:40:02 ’90 i 2:45:03 ’06).