1 / 0

Życiówki wieloboistek w Desenzano

Rekordy życiowe w 7-boju mistrzyń Polski: Izabeli Mikołajczyk (seniorek) i Agnieszki Borowskiej (juniorek) oraz dobry pierwszy start w sezonie Marcina Drożdża, to dorobek mityngu wielobojowego Multistars 2011 w Desenzano di Garda, inauguracyjnego tegoroczny cykl IAAF World Combined Events Challenge.

W drugim dniu zawodów prędkość wiatru przekraczała nawet 6m/s.
Izabela Mikołajczyk (WLKS Wrocław) wyrównała rekord życiowy w skoku w dal (6.01/+4.5), poprawiła w rzucie oszczepem (37.90) i nieznacznie wolniej od życiówki przebiegła 800m (2:25.99). Z łącznym wynikiem 5478 pkt (poprzedni rekord 5304) zajęła 15 miejsce.

Agnieszka Borowska
z wiatrem +6.2 skoczyła w dal na odległość 6.20 (RŻ 6.12), w oszczepie uzyskała 36.28 i na 800m – 2:34.50. Zgromadziła 5286 pkt (17 lokata), o 34 więcej od rekordu życiowego.

Marcin Dróżdż poprawił rekord życiowy w biegu przez płotki (14.88/+4.0), zajął drugie miejsce w skoku o tyczce (4.95) oraz trzecie w rzucie dyskiem (44.27). Ponadto w rzucie oszczepem osiągnął 55.52 i na 1500m – 5:15.88. Po skoku o tyczce ponownie awansował na drugie miejsce, aby po dwóch ostatnich konkurencjach ostatecznie uplasować się na 7 pozycji.